+38(097)708-37-17, +380(63)148-47-28

Адвокат Смоленко Александр Иванович

Все виды юридических услуг . Адвокат Харьков

Як отримати статус учасника війни цивільній особі

  Для отримання цивільній особі статусу учасника війни працівник має безпосередньо брати участь в забезпеченні проведення антитерористичніої операції в районах, де вона тривала. Райони та терміни АТО визначає АТЦ при СБУ.

Цивільна особа, яка брала участь в забезпеченні проведення антитерористичної операції після завершення виконання працівником завдань в районі АТО отримує право на отримання статусу учасника війни. Для цього керівник підприємства, установи та організації після завершення виконання завдань в районі АТО повинен на кожну особу подати документи до комісій, утворених при органах соціального захисту населення за місцем проживання.

Відповідно до п.13 ст. 9 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до абз. 2 Постанови КМУ “Про комісії для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 23.09.2015 р. за № 739 підставою для надання статусу учасника війни працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення є:

  1. документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України);
  2. документи про направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).

У випадку неподання керівником підприємства, установи, організації до комісії документів, необхідних для надання статусу учасника війни, зацікавлена особа може самостійно звернутися до даної комісії.

Будь-яке рішення комісії може бути оскаржено в суді.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» підприємства, установи, організації незалежно від підпорядкованості та форми власності, їх посадові особи, а також громадяни за їх згодою можуть бути залучені до участі в антитерористичних операціях за рішенням керівництва антитерористичної операції. Координацію діяльності суб’єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України.